آریا مد گروپ

Search
Close this search box.
پرایم فیزیو(Primephysio)

مجموعه پرایم فیزیو(Primephysio)

Primephysio در سال 2006 توسط محمود سعد، یک پزشک فیزیوتراپی مصری/بریتانیایی و دانشگاهی در بریتانیا تأسیس شد. اشتیاق محمود به فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی و توسعه حرفه‌ای مستمر او را بر آن داشت تا Primephysio را با چشم انداز و مأموریتی روشن تأسیس کند.

نام مجموعه IBC

پرایم فیزیو(Primephysio)

محل فعالیت

انگلستان

حوزه فعالیت

فیزیوتراپی

سال تاسیس

2006 میلادی

کشورهای تحت پوشش

مصر، استرالیا، سوئیس، یونان، نیوزلند، کانادا، امارات، بحرین، کویت، عربستان، اردن، عمان، قطر، پاکستان، بلژیک، هند

زبان آموزشی

انگلیسی

دوره‌های آموزشی کلیدی

انواع متدها و تکنیک‌های فیزیوتراپی

نوع برگزاری

آنلاین/حضوری

معرفی Primephysio

Primephysio در سال 2006 توسط محمود سعد، یک پزشک فیزیوتراپی مصری/بریتانیایی و دانشگاهی در بریتانیا تأسیس شد. اشتیاق محمود به فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی و توسعه حرفه‌ای مستمر او را بر آن داشت تا Primephysio را با چشم انداز و مأموریتی روشن تأسیس کند.

فعالیت آکادمیک محمود در سال 2004 آغاز شد، زمانی که او به انگلستان نقل مکان کرد و به عنوان مدرس ارشد فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی به دانشگاه شفیلد هالام (SHU) پیوست. او مسئولیت رهبری ماژول اسکلتی عضلانی را در برنامه تحصیلات تکمیلی بر عهده گرفت و تعهد خود را به انتقال دانش و مهارت به فیزیوتراپیست های آینده نشان داد. محمود در کنار نقش آکادمیک خود، گهگاه به عنوان متخصص بالینی در خدمات بهداشت ملی کار می کرد و در عین حال کلینیک های خصوصی در شفیلد و لندن را اداره می‌کرد. چشم انداز او از همان ابتدا روشن بود: توسعه حرفه‌ای مستمر در خاورمیانه. در فیزیوتراپی این یک مفهوم نسبتاً جدید بود.

از سال 2006 تا 2011، Primephysio با سازمان‌های معتبری مانند مؤسسه بین‌المللی مک‌کنزی، انجمن بین‌المللی آموزش مدرس بوبات، پزشکی ارتوپدی بلژیک، انجمن معلمان بوبات بریتانیا و انجمن مدرسان مولیگان همکاری داشت. آن‌ها با هم دوره های آموزشی متعددی را در قاهره، مصر، عمان، اردن و شفیلد، انگلستان برگزار کردند. این دوره اولین مرحله از توسعه Primephysio را نشان داد.

در سال 2011، Primephysio مرحله دوم سفر خود را آغاز کرد. هدف این بود که پیام روشنی ارسال شود که فیزیوتراپی نباید به یک مفهوم یا رویکرد واحد محدود شود، بلکه باید یک رویکرد منطقی متعادل و ترکیبی را اتخاذ کند که همه مفاهیم مرتبط را برای هر بیمار در زمان مناسب در نظر بگیرد. پزشکان و دانشگاهیان، عمدتاً از انگلستان و بسیاری از آنها از کارکنان ارشد آموزشی SHU، در این تلاش به محمود پیوستند. افراد قابل توجهی که در این سفر مشارکت داشتند عبارتند از: آلیسون مک فارلین، دکتر مایلز باتلر، پیتر هانلی، اما ریچاردز، راس مالت، ادوارد باکر، جان کلیک، مل لیندلی، دکتر بانو راماسوامی، دکتر کیت گرافتون، و کوین بنکس فقید. نویسنده کتاب درسی مفهوم Maitland و مربی ارشد بین المللی Maitland.

تلاش های جمعی، تخصص و همکاری با سازمان ها و افراد مشهور به Primephysio اجازه داده است تا خود را به عنوان ارائه دهنده پیشرو در آموزش و آموزش فیزیوتراپی جامع و مبتنی بر شواهد معرفی کند. تعهد Primephysio به توسعه حرفه‌ای مستمر و تعهد آن به یک رویکرد ترکیبی که مفاهیم مختلف را ادغام می‌کند، به طور قابل توجهی بر چشم انداز فیزیوتراپی نه تنها در خاورمیانه بلکه در سطح جهانی تأثیر گذاشته است.

برنامه‌ های  Primephysio

برنامه های Primephysio همچنان به افزایش دانش، مهارت‌ها و کیفیت تمرینات فیزیوتراپی در سراسر جهان اختصاص دارد. چشم انداز و رهبری محمود سعد در شکل دادن به موفقیت Primephysio و کمک‌های ارزشمند آن در زمینه فیزیوتراپی موثر بوده است.

Primephysio در انجام فعالیت های آموزشی در سراسر جهان تخصص دارد و تاکید زیادی بر ارائه آموزش با کیفیت بالا دارد. دست اندرکاران این موسسه  معتقد هستند که آموزش با کیفیت برای فیزیوتراپیست‌ها باید توسط مربیان مجرب با پیشینه بالینی و آکادمیک قوی برگزار شود. هدف این موسسه بین‌المللی این است که اطمینان حاصل کند که متخصصان فیزیوتراپی آموزش‌های جامع و تاثیرگذاری دریافت می‌کنند که مهارت‌ها و دانش آن‌ها را افزایش می‌دهد.

این موسسه بین‌المللی فعالانه به دنبال وابستگی با سایر سازمان‌های آموزشی و بالینی است تا همکاری، مشاوره و مشارکت را در ترویج آموزش فیزیوتراپی تقویت کند. با همکاری با سازمان‌های همفکر می‌توان به طور جمعی زمینه آموزش فیزیوتراپی را پیش برد و در توسعه مستمر آن سهیم شد.

مخاطبان برنامه های Primephysio

در حالی که متخصصان فیزیوتراپی دارای توانایی‌های آموزشی و مهارت‌های بالینی هستند که در طی سال‌ها تمرین بهبود یافته است، برای آنها بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنند خدماتی که ارائه می‌دهند مطابق با استانداردهای آکادمیک و بالینی بالا باشد. در Primephysio، خدمات اعتباربخشی را برای رفع این نیاز ارائه می‌شود. تیم اختصاصی کیفیت آموزش و یادگیری این موسسه به طور کامل برنامه‌های درسی دوره‌های کوتاه مدت یا برنامه های آموزشی طولانی را بررسی و تایید می‌کند. پس از تایید، محتوا و ساختار دوره گواهینامه را از Primephysio دریافت می‌کند که گواهی بر پایبندی آن به استانداردهای دقیق است.

علاوه بر این، این موسسه بین‌المللی متعهد است که طیف گستردهکای از دسترسی رایگان به فعالیت‌های آموزشی را برای دانشجویان و پزشکان فراهم کند.

این شامل منابعی مانند یک مجله ماهانه، خلاصه تحقیقات و دوره‌های آنلاین رایگان است. با ارائه این مطالب آموزشی، هدف این موسسه تقویت یادگیری مستمر، رشد حرفه‌ای و دسترسی به اطلاعات ارزشمند برای افراد در زمینه فیزیوتراپی است.

Primephysio برای کمک به همکاران مشتاق در سازماندهی دوره‌های فیزیوتراپی با استاندارد بالا در کشور یا شهرهای خود با هزینه مقرون به صرفه اختصاص دارد. با ارائه راهنمایی، تخصص و منابع، Primephysio قصد دارد متخصصان محلی را برای افزایش فرصت‌های آموزشی در مناطق مربوطه خود توانمند کند.

Primephysio چالش‌هایی را که همکاران در کشورهای در حال توسعه با آن مواجه هستند، مانند محدودیت در دسترس بودن دوره ها و هزینه بالای حضور در دوره های خارج از کشور، تشخیص می‌دهد. برای پرداختن به این موضوع، Primephysio متعهد است اطمینان حاصل کند که متخصصان در این مناطق می‌توانند به دوره‌های توسعه حرفه ای مستمر دسترسی داشته باشند. Primephysio با ارائه گزینه‌های آموزشی مقرون به صرفه و با کیفیت بالا و گسترش در دسترس بودن دوره، قصد دارد موانع را از بین ببرد و فرصت‌های برابر را برای رشد و توسعه حرفه‌ای فراهم کند.

گواهینامه و دستاوردهای آموزشیPrimephysio

 • Fatma Elbakry و M. Aldolify، دو معلم ارشد در Primephysio، پس از تکمیل یک برنامه آموزشی گسترده 16 روزه، اولین درمانگر مک کنزی در مصر شدند.
 • برنامه گواهی درمان دستی ارتوپدی (OMTC) در سال 2013 در قاهره، مصر معرفی شد. از آن زمان، این برنامه بیش از 400 بار در 20 کشور انجام شده است.
 • Primephysio میزبان اولین دوره بین‌المللی Bobath بود که توسط کیم جنینگز از استرالیا ارائه شد. دانیا شریف، مربی ارشد آموزش عصبی در پریمفیزیو، از جمله هشت دانش آموزی بود که در این برنامه معتبر شرکت کردند.
 • در سال 2018، Primephysio اولین کنگره درمان دستی ارتوپدی را در خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا برگزار کرد. در این کنگره که در قاهره برگزار شد، سخنرانان اصلی مانند دکتر کن اولسن، رئیس IFOMPT، برایان مولیگان، پروفسور کارن برد، و دیگر مجریان مشهور حضور داشتند.
 • Primephysio یک کنگره بین‌المللی سالانه درمان دستی را تحت عنوان OMTA تأسیس کرد و فرصت‌های آموزشی و شبکه‌ای با کیفیت بالا را با سخنرانان و پزشکان در سطح جهانی فراهم کرد.
 • با همکاری انجمن PT اردن، Primephysio اولین کنفرانس بین المللی فیزیوتراپی را در امان، اردن برگزار کرد.
 • Primephysio دوره‌های کنترل جنبشی را در خاورمیانه معرفی کرد و به بیش از 90 درمانگر در Comera Movement Science، بریتانیا گواهی داد. آموزگاران معتبر از Primephysio دوره‌ها را در چندین کشور ارائه می دهند.
 • آموزش مفهومی Mulligan برای اولین بار توسط Primephysio به منطقه MENA ارائه شد و نقطه عطفی در پیشرفت آموزش درمان دستی بود.
 • Primephysio یک پلتفرم یادگیری آنلاین جهانی راه‌اندازی کرد که به فیزیوتراپیست‌ها در سراسر جهان در طول همه‌گیری COVID-19 دسترسی به دوره‌ها و گواهی‌های آنلاین را ارائه نمود.
 • Primephysio فعالیت‌های خود را به کشورها و جوامع جدید، از جمله هند، استانبول، اندونزی، گسترش داد و با معلمان و یادگیرندگان مشهوری مانند مارک لاسلت، سارا موترام، شرلی شارمن، جنی مک‌کانل، جیل کوک، آلیسون تایلر، لورا فینوکان، شراکت‌هایی ایجاد کرد.
 • سفر Primephysio با تعهد مداوم به ارائه آموزش و آموزش فیزیوتراپی با کیفیت در سراسر جهان ادامه دارد.

مراکز دیگر

IFBB

آکادمی تناسب اندام و ورزش IFBB

مرکز آموزشی CAPP

مرکز آموزشی CAPP

IBC Medical

مجموعه آموزش عالی IBC

مجموعه آموزشی مورفیلدز

مجموعه آموزشی مورفیلدز