Search
Close this search box.
امور پذیرش و ثبت نام در دانشگاه ها و کلینیک ها

پذیرش دوره های تخصص و فوق تخصص از دانشگاه ها

مشاوره و اخذ پذیرش دوره های تخصص و فوق تخصص علوم پزشکی از دانشگاه های معتبر اروپا و جهان یکی از خدماتی است که توسط آریا مد گروپ ارائه می‌گردد. ادامه تحصیل در رشته‌های تخصصی علوم پزشکی در دانشگاه های معتبر در خارج از کشور متقاضیان زیادی دارد. در حقیقت بسیاری از پزشکان عمومی برای ادامه تحصیل و اخذ مرتبه پزشک متخصص و فوق تخصص به کشورهای اروپایی سفر می‌کنند. برخی از این پزشکان پس از اتمام دوره تخصص به کشور ایران باز می‌گردند. برخی دیگر نیز با مدرک تخصص خود در همان کشور مشغول به کار می‌شوند و اقامت دائم دریافت می‌کنند.

ضرورت مشاوره پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی

قوانین تحصیل و اشتغال در رشته‌های علوم پزشکی و دندانپزشکی و حوزه سلامت و درمان در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. از این رو لازم است پزشکان برای اخذ پذیرش دوره‌های تخصص و فوق تخصص مشاوره دریافت کنند. برای مثال در کشور آلمان مدرکی که فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی دریافت می‌کنند معادل کارشناسی ارشد است و نه دکتری. بنابراین پزشکان عمومی باید برای دریافت درجه دکتری در یک رشته دوره تخصص را بگذرانند. علاوه بر قوانین تحصیل و اشتغال، شرایط دیگری نیز بر انتخاب کشور مقصد برای دوره تخصص موثر است. این شرایط عبارتند از:

 • زبان تحصیل: پزشکان برای گذراندن دوره تخصص باید به زبان کشور مقصد مسلط باشند. البته در برخی از کشورها دوره تخصص به زبان انگلیسی نیز برگزار می‌شود. بنابراین تسلط به زبان انگلیسی برای گذراندن دوره کفایت می‌کند. برای مثال کشور آلمان از جمله کشورهایی است که دوره‌های تخصصی علوم پزشکی را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی برگزار می‌کند.
 • هزینه تحصیل: هزینه تحصیل عامل مهم دیگر برای انتخاب کشور و دانشگاه مقصد برای گذراندن دوره تخصص است.
 • شرایط پذیرش از دانشگاه: شرایط پذیرش در دوره‌های تخصص در کشورها و دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. متوسط هزینه تحصیل عاملی تاثیر گذار بر انتخاب کشور و دانشگاه مقصد در دوره‌های تخصص علوم پزشکی است.
 • شرایط اخذ ویزا: یکی از مهمترین فاکتورها جهت انتخاب دانشگاه و کشور جهت تحصیل، شرایط اخذ ویزای تحصیلی است.

اطلاع از شرایط پذیرش و انتخاب بهترین کشور و دانشگاه مقصد دلیل ضرورت مشاوره پذیرش دوره های تخصص و فوق تخصص علوم پزشکی در آریا مد گروپ است.

ضرورت مشاوره پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی
شرایط پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی از دانشگاه ها

شرایط پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی از دانشگاه ها

شرایط پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی در کشورهای مختلف متفاوت است. اما 3 شرط اصلی پذیرش در این دوره‌ها در میان کشورها و دانشگاه‌های مختلف مشترک است. این شرایط عبارتند از:

 1. داشتن مدرک دکترای عمومی: اولین شرط برای شرکت در دوره‌های تخصص علوم پزشکی و بالینی داشتن مدرک معتبر دکترای عمومی، پزشکی و یا دندانپزشکی عمومی و … است.
 2. داشتن زبان انگلیسی و مدرک های معتبر: برای پذیرش در دوره‌های تخصص علوم پزشکی بهره‌مندی از مدرک زبان انگلیسی بالای 7 آیلتس ضروری است.
 3. برخورداری از تمکن مالی: سومین شرط مهم برای پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی بهره‌مندی از تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه این دوره‌هاست.

بدیهی است که هر دانشگاه برای پذیرش، حداقل نمره زبان خاصی را مشخص کرده است. همچنین هزینه دوره‌های تخصصی در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. از این رو مشاوره پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی در انتخاب مقصد و دوره صحیح اهمیت زیادی دارد.

مراحل پذیرش اخذ دوره های تخصص از دانشگاه های معتبر

مراحل پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی از دانشگاه های معتبر اروپا و جهان عبارتند از:

 1. دریافت مشاوره پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی: در اولین قدم متقاضیان باید بر اساس مشاوره کارشناسان و مقایسه گزینه‌های مختلف نسبت به انتخاب کشور مقصد و دوره مورد نظر خود اقدام کنند.
 2. معادل سازی مدرک پزشکی عمومی: در این مرحله باید مدرک پزشکی عمومی بر اساس قوانین کشور مقصد معادل سازی شود.
 3. قبولی در آزمون ورودی: در برخی از کشورها و دانشگاه‌ها شرکت در دوره‌های تخصصی مستلزم قبولی در آزمون ورودی است. بنابراین متقاضیان باید بر اساس ددلاین مشخص نسبت به ثبت نام، مطالعه منابع و قبولی در آزمون پذیرش اقدام کنند.
 4. دریافت پذیرش: در این مرحله و پس از ارسال مدارک لازم مراحل نهایی دریافت پذیرش از سوی دانشگاه انجام می‌شود.
 5. اخذ ویزا: در آخرین مرحله پس از اخذ پذیرش دانشگاه، پروسه آماده سازی مدارک ویزا، اخذ وقت سفارت و مصاحبه سفارت کشور مقصد در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام می شود.

خدمات مشاوره و پذیرش دوره های تخصص دانشگاهی توسط آریامد گروپ

آریا مد گروپ ارائه دهنده خدمات مشاوره و پذیرش دوره های تخصص علوم پزشکی از دانشگاه های معتبر جهان به متقاضیان عزیز است.

خدمات آریا مد گروپ در این زمینه عبارتند از: