Search
Close this search box.
برندینگ و برندسازی برای پزشکان

مشاوره تخصصی برندینگ و دیجیتال مارکتینگ

مفهوم برندینگ و دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برندینگ فرآیند شکل‌دهی و ایجاد برند با تصویرسازی مطلوب در ذهن مخاطبان و سپس حفظ آن تصویر و شهرت است. در فرآیند برندینگ شرکت‌ها، سازمان‌هاف کلینیک ها و … نام محصول، نماد مرتبط، ویژگی‌ها، رنگ‌ها، طرح‌ها و شعارهایی را ایجاد می‌کنند که به راحتی برای مخاطب قابل شناسایی هستند. عناصر مختلفی مانند تحقیقات بازار، تجزیه و تحلیل داده‌ها، خدمات مشتری، کالاهای تبلیغاتی، حضور آنلاین، لوگو و شعارها، همه با هم برای ایجاد هویت برند، برندسازی و برندینگ کار می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین نیز می‌گویند، ترویج برندها، معرفی خدمات و محصولات با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتال است. در دیجیتال مارکتینگ از ابزارهایی مانند وب سایت، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات مبتنی بر وب، پیام‌های متنی و چندرسانه‌ای به‌عنوان کانال بازاریابی استفاده می‌شود. برندینگ و دیجیتال مارکتینگ فعالیت‌های تخصصی هستند که انجام آن‌ها نیازمند استفاده از مشاوره تخصصی کارشناسان این امر است.

مشاوره برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ خدمات پزشکی

مشاوره برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ پزشکی نوعی از خدمات تخصصی برای برندینگ و بازاریابی با هدف افزایش فروش کسب‌و‌کارهای حوزه پزشکی، درمان، سلامت و بهداشت است. خدمات مشاوره‌ای دیجیتال مارکتینگ بسته به نیاز کسب‌‌وکارهای مختلف، متفاوت است. این خدمات ممکن است تنها منحصر به برگزاری کمپین‌های بازاریابی خاص باشند یا این که بر کل استراتژی بازاریابی یک کسب‌وکار از ابتدا تا انتها نظارت کنند.

فارغ از دامنه خدماتی که انتخاب می‌کنید، مشاور برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ پزشکی مسئول اطمینان از راه‌اندازی کمپین‌های مناسب برای کمک به کسب و کار در رسیدن به اهدافتان است. علاوه بر این، یک مشاور بازاریابی دیجیتال می‌تواند کانال‌های بازاریابی مناسب را بر اساس محصول و مخاطبان هدف شما انتخاب کند. به این ترتیب، می‌توانید مخاطب بیشتری را جذب کرده و در انتها فروش بالاتر را تجربه کنید.

مشاوره برندینگ و دیجیتال مارکتینگ پزشکی با آریا مد گروپ
مشاوره برندینگ

تخصص مشاوران برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ پزشکی

بسیاری از مشاوران برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ، در بازاریابی، تبلیغات و تجزیه و تحلیل داده‌ها تخصص دارند. آن‌ها همچنین در کپی رایتینگ، ارتباطات بصری و روابط عمومی مهارت دارند. دانش مشاوران دیجیتال مارکتینگ در مورد روندهای بازاریابی آنلاین، ابزارها و بهترین شیوه‌ها دائما به روز می‌شود. مهم تر از همه، این مشاوران با روانشناسی رفتار مصرف کننده و مخاطبان آشنا هستند. این امر بسیار مهم است. زیرا کسب‌و‌کار شما باید بتواند با ترفندهای مارکتینگ، مخاطبان هدف را برای خرید محصولات یا بهره مندی از خدمات شما سوق دهد.

وظایف مشاور برندینگ و مارکتینگ پزشکی

یک استراتژی برندینگ و مارکتینگ پزشکی به عنوان یک نقشه راه برای همه کمپین‌هایی که راه‌اندازی می‌کنید عمل می‌کند. این نقشه شامل موارد زیر است:

 • اهداف کیفی و کمی کسب و کار، مالی و غیر مالی
 • نوع مخاطب هدف (تارگت) در تحلیل های مختلف
 • منابع موجود و امکانات شرکتی و سازمانی
 • جدول زمانی برای تجزیه و تحلیل و نتایج
 • کانال‌های برندینگ، بازاریابی و مارکتینگ
 • KPI ها (شاخص های کلیدی عملکرد)
 • پیام‌ها و شعارهای کلیدی مورد استفاده
 • ترکیب کانال‌ها و تاکتیک‌های دسترسی به مخاطب

 

وظایف مشاور برندینگ و مارکتینگ پزشکی شما در زمینه استراتژی بازاریابی شامل موارد زیر خواهد بود:

 • برنامه ریزی یک رویکرد مناسب برای کسب و کار بر اساس صنعت، مخاطبان هدف و اثربخشی فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال فعلی.
 • شناسایی اهداف اولویت دار برای مجموعه شما
 • کاوش در کانال‌های بازاریابی آنلاین منتخب (مانند Google Adwords، تبلیغات و سئو)
 • بروزرسانی کمپین‌های آنلاین برای هدف‌گیری مجدد و بهینه‌سازی منجر به افزایش نرخ فروش

 

برندینگ پزشکی فراتر از لوگو، شعار، طراحی وب‌سایت و طرح‌های رنگی و فونت آن است. برندینگ شامل هویت برند است. برندینگ شامل پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما و احساساتی است که می‌خواهید مشتریان هدف شما نسبت به شما، محصولات و خدماتتان داشته باشند. هدف مشاور بازاریابی دیجیتال پزشکی بهبود تصویر کلی برند با کمپین‌های بازاریابی آنلاین خلاقانه است که می تواند به طور موثر منجر به افزایش نرخ فروش شود.

یکی دیگر از وظایف مشاور دیجیتال مارکتنیگ پزشکی، ایجاد یک تقویم محتوایی است. تقویم محتوایی تلاش‌ها را بر اساس استراتژی کلی بازاریابی محتوایی کسب و کار شما هدایت و مستند می‌کند. این تقویم تمرکز و جهت را برای ایجاد محتوای شرکت شما فراهم می‌کند که برای کسب و کار شما ارزشمند خواهد بود. از دیگر وظیفه مشاور برندینگ پزشکی و بازاریابی پزشکی، مدیریت پروژه است. مدیریت پروژه شامل ترکیب مهارت‌ها، تکنیک‌ها و دانش مختلف برای تکمیل وظایف خاص و الزامات پروژه است. مشاور بازاریابی دیجیتالی که با تیم شما کار می‌کند باید به مهارت مدیریت پروژه مجهز باشد. او باید مطمئن شود که کمپین‌های بازاریابی شما به موقع راه اندازی می‌شوند.

قصه‌گویی و داستان پردازی نیز یکی از وظایف مهمی است که یک مشاور برندینگ و مارکتینگ پزشکی بر عهده دارد. برقراری ارتباط عاطفی با مخاطب و مراجعه کننده اعتماد بین شما و مشتریانتان را از طریق ارتباط با آن‌ها در سطح شخصی افزایش می‌دهد. وقتی برندها داستانی را تعریف می‌کنند، مصرف کنندگان گوش می‌دهند و تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

 

طراحی وب سایت و بهبود رتبه در موتورهای جست و جو گوگل وظیفه دیگری است که بر عهده مشاوران دیجیتال مارکتینگ پزشکی قرار دارد. در حال حاضر در هر روز حدود 3.5 میلیارد جستجو در سراسر جهان در Google انجام می شود. بنابراین بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو اهمیت بسیار زیادی دارد. بهینه سازی موتور جستجو، یک روش بازاریابی آنلاین پزشکی است که با هدف افزایش ترافیک با کیفیت به وب سایت شما انجام می‌شود. وقتی محتوای شما بهینه شود، رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو برای مخاطبان هدف شما بیشتر و قابل مشاهده‌تر خواهد بود. سئو برای دیدن نتایج نیاز به صبر دارد و مشاور دیجیتال مارکتینگ پزشکی شما باید اطمینان حاصل کند که به نتایجی که می‌خواهید دست یابید.

 

تجزیه و تحلیل و ارزیابی یکی از مهم‌ترین وظایفی است که یک مشاور برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ پزشکی بر عهده دارد. مشاور دیجیتال مارکتینگ با تحلیل داده‌ها می‌تواند موضوعاتی را که ترافیک بیشتری را به وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی شما وارد می‌کنند، تعیین کند. یک مشاور بازاریابی دیجیتال همچنین می‌تواند از تجزیه و تحلیل داده‌ها برای درک رفتار و ترجیحات مخاطب هدف شما استفاده کند. می‌توانید از این بینش‌ها برای ایجاد کمپین‌هایی استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تا روابط قابل اعتماد بیشتری با مشتریان خود ایجاد کنید.

زمان استفاده از خدمات مشاوره برندینگ و مارکتینگ پزشکی

همه مشاغل با موقعیتی مواجه می‌شوند که در آن به این نتیجه‌ می‌رسند که یک مشاور برندینگ و دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به آن‌ها کمک کند.  در این موقعیت این کسب و کارها باید برای یافتن یک مشاور خبره و کارکشته تلاش کنند. زمانی که اهداف تجاری و هدف برند به وضوح تعریف شدند، نقطه شروع خوبی برای سرمایه گذاری در مشاوره برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ در صنعت پزشکی محسوب می‌شود.

مشاوره برندینگ پزشکی

مشاوره برندینگ و دیجیتال مارکتینگ پزشکی با آریا مد گروپ

به عنوان یک صاحب کسب و کار در حوزه پزشکی، درمان، بهداشت و سلامت، ضروری است که با روندهای بازار و عادات مصرف کننده و مخاطب همراه باشید. به عنوان مثال، اگر از مزایای بازاریابی دیجیتال استفاده نکنید، مقدار غیرقابل توصیفی از بازار را از دست خواهید داد. زیرا تقریباً 80 درصد از مصرف‌کنندگان آنلاین خرید می‌کنند. برخی از صاحبان کسب و کار ممکن است تصور کنند که خود می‌توانند به طور مستقل وظایف یک مشاور دیجیتال مارکتینگ را بر عهده بگیرند. ما نمی‌گوییم که شما نمی‌توانید در طول زمان اجرای این وظایف را یاد بگیرید، اما تا زمان تسلط بر این حرفه تعداد زیادی از فروش‌های بالقوه را از دست می‌دهید. بنابراین بهتر است برای رشد کسب و کار خود از خدمات مشاوره برندینگ پزشکی و دیجیتال مارکتینگ پزشکی استفاده کنید.

آژانس برندینگ و مارکتینگ پزشکی آریا مد گروپ  می‌تواند به شما کمک کند تا: